Puidurafineerimistehas – Est-For Invest

Viru-Nigula vald Lääne-Virumaal toetas uuringute algatamist

Viru-Nigula vallavolikogu otsustas 25. oktoobri istungil toetada uuringute algatamist uurimaks Est-For Investi planeeritava puiduväärindamistehase rajamise võimalikkust. 

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum toetab uuringud. “Viru-Nigula vald on ettevõttesõbralik vald ja sellepärast me tahame, et nad tuleksid siia, teeks uuringud ja siis vaatame, mis edasi saab,” ütles ta.

Est-Fori Investi juhatuse liige Margus Kohava ütles, et praegu selgitatakse välja kõik omavalitsused, kes soovivad tehase rajamise võimalikkust uurida. “Parim võimalik asukoht saab selguda riigi eriplaneeringu käigus, kus selgitatakse välja perspektiivikate ning projektist huvitatud omavalitsuste tugevused ja nõrkused võimaliku puiduväärindamistehase rajamiseks. Riigi eriplaneeringu käigus võrreldakse nii ühiskondlikke, keskkondlikke kui majanduslikke tegureid,” rääkis ta.

Est-For Invest plaanib ehitada Eestisse Euroopa kaasaegseima puiduväärindamistehase. Tehas pakuks 200 otsest töökohta, millele lisanduks kuni 700 töökohta väärtusahelas. Planeeritava tehase tööjõu tootlikkus jääks vahemikku 1-1,4 miljonit eurot töötaja kohta.