Puidurafineerimistehas * Est-For Invest

Saarde vald Pärnumaal toetas uuringute läbiviimist

Saarde vallavolikogu toetas kolmapäeval, 17. oktoobril Est-For Investi miljardieurose puidurafineerimistehase planeeringu uuringute, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamist valla territooriumil.

Volikogu istungil kohal olnud 14 volikogu liikmest toetas uuringute algatamist kaheksa volinikku, vastu oli viis ning üks jäi erapooletuks.

Hindamise käigus plaanitakse uurida, kas tehase rajamine Saarde valla territooriumile on võimalik ning ühtlasi uuritakse tehase toimimiseks vajaliku taristu rajamist. Est-Fori vallavolikogule esitatud avalduse kohaselt on tehase rajamiseks vaja leida ligikaudu 100 hektari suurune sobilik maa-ala, millel on hea ühendus transporditaristuga ehk maantee ning planeeritava Rail Balticu kaubajaamaga.

Eriplaneeringu algatamise võtme-eeldusteks on Rail Balticu rajamine Saarde valla territooriumile, planeeritava tehase vee sissevõtu võimalus Pärnu jõest ning puhastatud heitvee merrelaske võimalus Liivi lahte selliselt, et see ei mõjutaks Pärnu lahe keskkonda.

Allikas: BNS