Puidurafineerimistehas * Est-For Invest

Est-For Invest kohtub kohalike omavalitsustega

Eestisse Euroopa kaasaegseimat puiduväärindamistehast planeeriv Est-For Invest soovib koostöös huvitatud kohalike omavalitsusega leida piirkonna, kus uurida tehase rajamise võimalikkust.

Est-For Investi juhatuse liige Aadu Polli kinnitab valmisolekut uuringuala laiendada. “Oleme leidnud uusi lahendusi tootmiseks vajamineva magevee ja puhastatud heitvee juhtimiseks pikemate vahemaade taha. Praegu soovime suhelda eelkõige kohalike omavalitsustega. Meie huvi on selgitada välja, millised omavalitsused on huvitatud. Kui ilmneb, et selliseid omavalitsusi on ning nende alale saaks teoreetiliselt tehase rajada, siis järgmiseks sammuks on uuringud. Oleme avatud läbirääkimisteks ning omavalitsused võivad meie poole julgelt pöörduda. Meie kontaktid on Est-Fori veebilehel avalikult kättesaadavad,” rääkis ta.

Pikaajalise metsa- ja puidutööstuskogemusega Eesti investorite grupp kaalub tänapäevase ja keskkonnasäästliku puiduväärindamistehase ehitamist Eestisse. Projekti algatanud ning uuringu- ja analüüsietappi rahastavad investorid esindavad 100 protsenti Eesti kapitali. Valminuna oleks tegu Euroopa kõige kaasaegsema puiduväärindamistehasega.