Puidurafineerimistehas – Est-For Invest

Kontakt

Meeskond

 • Margus Kohava

  Margus Kohava

  Margus Kohava on töötanud metsa- ja puidutööstuses juhtivatel kohtadel erinevates ettevõtetes nagu United Loggers, Sylvester, Imavere Saeveski, Stora Enso, Estonian Cell ja Combimill. Ta oli ka üks Kundas asuva Estonian Celli puitmassitehase käivitajatest. Margus lõpetas magistriõpingud metsamajanduse alal Eesti Põllumajanduse Akadeemias 1992. aastal cum laude. Ta valdab eesti, inglise, vene ja soome keelt.

 • Aadu Polli

  Aadu Polli

  Aadu Polli on töötanud puidutööstusvaldkonnas alates 2000. aastast. Aadul on pikaaegne juhtimiskogemus Stora Enso saeveskitest Eestis ja Leedus ning Ida-Aafrikas tegutseva Norra metsanduskontserni Green Resources AS tööstusdirektorina. Aadu lõpetas bakalaureuseõpingud Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas 2000. aastal. Aastatel 2012-2013 omandas ta magistrikaardi (Global Executive MBA) ärijuhtimise alal IESE Business Schoolis Navarra Ülikoolis. Ta valdab eesti, inglise ja soome keelt.

 • Janika Laht

  Janika Laht

  Janika Laht on töötanud keskkonna ja energeetika valdkonnas konsultandi ja audiitorina ning Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna nõunikuna. Ta on omandanud magistrikraadi keskkonnatehnoloogia erialal Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas 2010. aastal. Tartu Ülikooliga on ta seotud praegugi läbi doktorantuuri. Janika on osalenud spetsialistina ka mitmetes uuringutes nagu näiteks "Eesti võimalused liikumaks konkurentsivõimelise madala süsinikuga majanduse suunas aastaks 2050", "BioClim: Kliimamuutuste mõjuanalüüs, kohanemisstrateegia ja rakenduskava looduskeskkonna ja biomajanduse teemavaldkondades" ning "Kliimateadlik maaviljelus soomuldadel". Ta valdab eesti, inglise ja saksa keelt.

Investorid

Projekti algatanud ning uuringu- ja analüüsietappi rahastavad investorid esindavad Eesti kapitali – tegu on Eesti ettevõtjatega, kellel on põhjalik kogemus Eesti puidu- ja metsatööstuses.

Investorite gruppi kuuluvad Aimar Varula, Arvo Türner, Heiki Vahermets, Peedo Pihlak, Toomas Mets ja Virko Lepmets (OÜ Combiwood), Peeter Mänd (Ivard OÜ), Kaido Jõeleht (Kaamos Group), Jüri Külvik (Lemeks Grupp), Mati Polli (Tristafan OÜ) ja Tiit Nilson (Woodwell).

Positiivse investeerimisotsuse korral plaanivad projekti algatajad hilisemas etapis kaasata strateegilise investori ja/või finantsinvestori. Projekti suure mahu tõttu eeldatakse rahvusvaheliste pankade sündikaadi osalemist projekti finantseerimisel. Tehase ehituse mastaapsust silmas pidades võib eeldada välismaiste ja kodumaiste ehitusettevõtjate konsortsiumi moodustamist, mis rajaks tehase „võtmed kätte“ põhimõttel.

Nõustajad

Projekti konsultantide hulka kuuluvad puidurafineerimis-valdkonna rahvusvaheline ekspert Daniel Paalsson, nõustaja makromajandusküsimustes akadeemik Urmas Varblane, advokaadibüroo Raidla Ellex (Jüri Raidla), Eesti Rakendusuuringute Keskus CentAR (Janno Järve, Sten Anspal), planeerimis- ja keskkonnaküsimustes Hendrikson&Ko (Juhan Ruut) ja Kommunikatsioonibüroo JLP (Kristi Liiva, Mari-Liis Kitter).